איך לשמור על רצפה כמו חדשה

  • -

טאטאתם את הרצפה מדי כמה ימים, שטפתם בכל שבוע ושמרתם עליה מכל משמר. אבל זה לא עבד. אתם מתבוננים על הרצפה כעת, ומבינים כי המצב שלה רחוק מלהיות אופטימלי. היא דהויה, כוללת על גביה לא מעט שריטות ואיבדה אחוז ניכר מהברק שלה. זה בדיוק הרגע בו אתם מבטיחים לעצמכם שתעשו הכל על מנת שמצב זה לא יחזור. אז מהן הפעולות הבסיסיות שיש לבצע?

polishslider1-1183x400

פעולות התחזוקה הבסיסיות

על מנת למקסם את הסיכויים שהרצפה שלכם תישמר לאורך זמן, חשוב לנקוט במספר פעולות באופן שוטף (תרתי משמע). זה מתחיל עם שאיבת האבק, שצריכה להתבצע בתדירות גבוהה ככל האפשר. אסור לשכוח שהצטברות חול או אבק על גבי הרצפה עלולים ליצור שריטות על גביה, ובכך לפגוע במראה המתקבל. המלצה מועילה היא לשאוב אבק לפחות פעמיים בשבוע, כאשר המקפידים שבכם יכולים לעשות זאת גם מדי יום. באשר לניקיון, יש לנקות את הרצפה באמצעות חומרים איכותיים, המותאמים מראש לסוג המרצפות.

רהיטים, מים ומה שביניהם

לעיתים, פעולות שנראות לנו מובנות מאליהן הן גם אלו שמביאות לנזק. בין אם בשלב ההובלה של הרהיטים לדירה ובין אם בשלב הניקוי שלו, אסור בתכלית האיסור לגרור רהיטים על גבי הרצפה, אלא יש להרים אותם מעליה. כאשר הרהיט גדול או כבד מכדי לאפשר זאת, חשוב לשים בתחתיתו מדבקות, אשר מקטינות את החיכוך שנוצר עם הקרקע. אויב מרכזי נוסף של מרבית סוגי הרצפות הוא המים: כן, אותו מרכיב שאנו משתמשים בו על מנת לנקות את הרצפה. מים בכמות “מסחרית” עלולים להיספג ברצפה, להביא לרטיבות תמידית ואף לכתמים שקשה מאד להוריד. זו הסיבה בגינה אסור להשתהות עם ניקוי הנוזלים שנשפכו על הרצפה. וזוהי גם הסיבה שבגינה מומלץ להקפיד על כמות מינימלית של מים בעת שטיפת הרצפה.

איך לשמור על רצפה כמו חדשה

כשמדברים על שמירה על רצפות וחידושן, השחקן המרכזי שנכנס לשדה המשחק הוא פוליש לרצפות. מדובר בפעולה שתכליתה להעניק שכבת הגנה וברק למרצפות, למרוח עליה שכבת הגנה וכן להחדיר לתוכן חומרי הברקה. יש בנמצא מספר סוגים עיקריים של פוליש – פוליש ווקס, פוליש קריסטל ופוליש אקרילי – אשר השימוש בהם צריך להיות על פי מטרות הליטוש, התקציב שעומד למשימה ופרמטרים אחרים. חשוב לתת את הדעת על כך שבעת ביצוע פוליש לרצפה ישנה, יש ליצור התאמה מלאה בין השיטה והחומרים בהם נעשה שימוש לבין סוג הרצפה. פוליש אקרילי, אם לוקחים דוגמא נפוצה, אידיאלי לאזורים בהם תנועה ערה של אנשים, וזאת עקב העמידות המרשימה שלו בפני עומסים לאורך זמן. לעומת זאת, הפוליש המעניק את המראה שנחשב למבריק ביותר הוא הפוליש הקריסטלי. מבחינת סוג המרצפה, פוליש קריסטל יהיה אידיאלי למרצפות שיש או גרניט, לדוגמא, אך עלול לגרום נזקים למרצפות קרמיקה. במילים אחרות: יש כאן המון משתנים שצריכים להיכנס לתוך המשוואה. בכל מקרה ומקרה, כאשר בוחרים חברת פוליש – חשוב לוודא שהיא מקצועית, מה שיאפשר לאנשיה גם להמליץ ללקוחות על הפוליש המתאים ביותר לצרכים שלהם.


השאר פרטים ונציגינו יחזרו אליך

שם

טלפון

חפש באתר

בפוליש קריסטל

עובדים בצורה יסודית ביותר, ומקצים לכל אזור בהתאם לגודלו את הצוות על מנת לוודא שכל פינה עברה תחת פיקוחנו הקפדן ביסודיות. יחד עם זאת אנו ממליצים ללקוחותינו להוסיף שירות פוליש להשלמת המראה האולטימטיבי היוקרתי. חברת ניקיון היא המפתח לקבלת אורחים על הצד הטוב ביותר, כך שהרושם שיתקבל ישאיר את הסובבים פעורי פה.