5 טיפים לשמירה על ריצוף הבית

  • -

בכל בית ישראלי, באשר הוא, משחק הריצוף תפקיד מרכזי. תפקיד בני הבית הוא לשמור על מרצפות אסתטיות, חלקות ונקיות ככל האפשר ולשם כך נדרש להשקיע מאמצים וכספים גם יחד. המאמר הנוכחי מאגד חמישה צעדים שיכולים לשפר את מראה המרצפות, כמו גם את העמידות שלהן, מן הקצה אל הקצה.

5 טיפים לשמירה על ריצוף הבית

שמירה על ריצוף הבית

1. בחירה נכונה של חומרים – האופן בו אתם מנקים את הבית צריך להיות מושכל, כשמבחינה מעשית מדובר כאן על הצטיידות בחומרים המתאימים ביותר לסוג הריצוף. השימוש בחומרי הניקוי צריך להיות על פי ההוראות המפורטת על גבי המוצר. חשוב להחליף סמרטוטים בתדירות ראויה, כאשר סמרטוט בו השימוש רב מדי צובר לכלוך וחיידקים, שרק פוגעים במצבה של הרצפה.

2. רשימת ה”אל תעשה” – רבים מהנזקים הנגרמים למרצפות הם מעשה ידי האדם, והם נובעים מחוסר זהירות, רשלנות או אפילו חוסר ידע לגבי עצם היווצרות הנזקים. גרירה של רהיטים על גבי הרצפה, בין אם בעת מעבר דירה, ניקיון או כל סיבה אחרת, מביאה לשריטות ולנזק משמעותי למרצפות. חשוב להקפיד שלא יצטברו על גבי המרצפות לכלוכים – חול, אבק וכיוצא בזה – אפילו לפרקי זמן קצרים מאחר ואלו מביאים לשריטה, לגירוי ולשיפשוף הרצפה, מה שכמובן פוגע בה.

3. חשיבותו של פוליש – כשזה נוגע לשמירה על מראה המרצפות, ליצירת מראה חלק, להגדלת עמידות המצרפות ולשיפור פני השטח, לא ניתן לוותר על פוליש. חשוב לשים לב שיש סוגים שונים של פוליש, כל אחד עם מאפיינים ויתרונות משלו. הבחירה הנפוצה ביותר בבתים בישראל היא פוליש קריסטל, אשר מבוסס על החדרת החומרים לתוך המרצפות, בעוד שבבתי עסק עמוסים בתנועת אנשים הפוליש האקרילי מקבל עדיפות. הפוליש, בהמשך לכך, חייב להתאים היטב לסוג הרצפה ולמטרות הליטוש הראשוניות, כאשר מבחינת התדירות מומלץ לעשות זאת אחת לשנתיים לפחות.

4. פנייה לחברה מומחית – פוליש, ועל אחת כמה וכמה ניקיון הנחשב למורכב, הוא עסק למקצוענים בלבד. חברה מנוסה בתחום, המחזיקה בציוד ובחומרי ניקיון מתקדמים ואיכותיים, יכולה לשפר את התוצאות במידה ניכרת, או אפילו להבטיח בכלל את ביצועה של המלאכה. כמובן שחשוב להקפיד ולבחור חברה מהשורה הראשונה בתחום, דוגמת חברתנו “פוליש המומחים” הפועלת כיום בפריסה ארצית רחבה.

5. ההיבט הכלכלי – כאשר פונים לחברת ניקיון או פוליש, נדרש להוציא כסף. גם מחיר השירות יכול לשחק תפקיד מסוים בבחירת הגורם המקצועי, אך מומלץ שלא להתבסס עליו לחלוטין: הסיבה לכך היא שבתחום הניקיון, כל מה שנראה זול מדי עלול להתברר כבלתי יעיל בהמשך. על כל פנים, מומלץ לבקש מהחברה המבצעת הצעת מחיר רק לאחר שאנשיה בוחנים את השטח מ-א’ ועד ת’, ולא רק בהתבסס על נתונים דוגמת גודל הדירה או מטרות הניקיון.


השאר פרטים ונציגינו יחזרו אליך

שם

טלפון

חפש באתר

בפוליש קריסטל

עובדים בצורה יסודית ביותר, ומקצים לכל אזור בהתאם לגודלו את הצוות על מנת לוודא שכל פינה עברה תחת פיקוחנו הקפדן ביסודיות. יחד עם זאת אנו ממליצים ללקוחותינו להוסיף שירות פוליש להשלמת המראה האולטימטיבי היוקרתי. חברת ניקיון היא המפתח לקבלת אורחים על הצד הטוב ביותר, כך שהרושם שיתקבל ישאיר את הסובבים פעורי פה.